Dy persona kanë humbur jetën sot nga rrëzimi i një aeroplani të vogël në liqenin Boden, njoftoi policia në jug të Gjermanisë.

Aeroplani po fluturonte nga Cyrihu i Zvicrës drejt Hamburgut dhe aty ishin piloti dhe një udhëtar kur u rrëzua në liqenin në afërsi të qytetit gjerman Konstanca, transmeton AP.

Dëshmitari Tomas Perlz tha se aeroplani kishte probleme para se të binte në ujë.