Estonia ka fituar përballjen ndaj Maqedonisë me rezultat 74:65 në parakualifikimet për Botërorin Kina 2019

Kosova ka mundësi shumë të mira që të kalojë grupin C, nëse në ndeshjen e fundit e mposhtë Estoninë në Prishtinë.

Kosovës i mjafton çfarëdo fitore, pas fitores në ndeshjen e sotme të Estonisë ndaj Maqedonisë me rezultat 74:65.

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Estonisë do të zhvillohet më 19 gusht