Manchester City dhe Everton kanë barazuar 1:1 në xhiron e dytë të Premierligës

Skuadra e pep Guardiolas, Mnchester Cityt ka marrë vetëm një barazim në shtëpi 1:1 me Evertonin, në kuadër të xhiros së dytë të Premierligës.

Everton shënoi e para në pjesën e parë me anë të Wayne Rooneyt, ndërsa City në minutën e 83’ barazoi rezultatin në 1:1 me golin e Sterling.

Pas këtij barazimi, City ngritët në vendin e pestë me katër pikë, aq sa ka edhe Everton në vendin e tetë.