Barcelona e ka shumë seriozisht transferimin e Philippe Coutinhos

Pas njoftimit se Neymar dëshiron të largohet në PSG, skuadër e cila do të paguajë klauzolën e tij prej 222 milionë eurove, drejtuesit e Barcelonës janë vënë në kërkim të një zëvendësuesi.

Në listë janë disa lojtarë, por dëshira kryesore e tyre është anësori i Liverpoolit, Philippe Coutinho.

Sipas Daily Mail, Barcelona nga 70 milionë euro ka rritur ofertën në 120 milionë euro, vetëm e vetëm që të bindin Liverpoolin.

Por, edhe kjo ofertë pritet të refuzohet, pasi trajneri Jurgen Klopp ka thënë se braziliani nuk është në shitje dhe Barcelona do ë harxhonte kot energji për të.