Manchester Unitedi ka konfirmuar transferimin më të ri.

Sulmuesi belg Romelu Lukakut në sezonin e ri do ta shohim në fanellën e Unitedit.

Këpshtu ka bërë të ditur përmes një mesazhi të llogarisë zyrtare “Djajtë e Kuq”.

“Jemi të kënaqur t’ju njoftojmë se jemi pajtuar me Everton rreth transferimit të Romelu Lukakut”m, shkruar ndër të tjera në njoftimin e Unitedit.

Sulmuesi pritet që brenda këtyre ditëve të kryej testet mjekësore ndërsa rreth detajeve të kontratës dhe për sa vjet do të qëndrojë te Unitedt, do të zbulohen në ditën që do të prezantohet lojtari.