Manchester City ka kompletuar transferimin e talentit brazilian, Douglas Luiz. 19 vjeçari do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me ekipin e Pep Guardiolas.

“Jemi të ngazëllyer për transferimin e Douglas. Ai është lojtar i mrekullueshëm dhe me shumë potencial dhe të gjithë këtu do të tentojnë që ta ndihmojnë që të rritet si lojtar”,. Tha drejtori sportiv i Manchester City, Txiki Begiristain.

Mesfushori 19 vjeçar që paraqitet për Brazil U-19, do t’i kryejë këtë javë testet mjekësore ku do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me Cityn.

Douglas bëhet transferimi i katërt i Cityt pas Bernardo Silva, Ederson dhe Kyle Walker