Manchester City ka konfirmuar transferimin e mbrojtësit, Benjamin Mendy nga Monaco ,transmeton zeri.info

Asnjëra prej klubeve nuk ka njoftuar për shifrën e transferimit por sipas burimeve të “ESPN”, marrëveshja është arritur për 52 milionë funte.

“Jam shumë i lumtur që iu bashkova Manchester Cityt. Ky është njëri prej klubeve kryesore në Evropë dhe ka një trajner që luan lojën sulmuesi si Pep Guardiola.”, deklaroi Mendy për uebfaqen zyrtare të klubit anglez.