Chelsea ka huazuar edhe për një edicion mesfushorin Marco van Ginkel në PSV

Chelsea ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, PSV për huazimin një vjeçar të mesfushorit Marco van Ginkel.

Lojtari sikurse sezonin e kaluar edhe këtë vit do të luajë te ish skuadra e tij në Erdivise.

“PSV dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje në transferimin e Marco van Ginkel. Lojtari do të huazohet për sezonin e ardhshëm”, thuhet në njoftimin zyrtar të PSV-së