Antono Cassano është transferuar te skuadra e Verona

Verona ka njoftuar se ka nënshkruar me ish sulmuesin e Romës, Real Madridit, Milanit dhe Interit, Antonio Cassano.

Cassano ka kaluar me sukses testet mjekësore, ndërsa ka nënshkruar kontratë një vjeçare.

“Hellas Verona njofton se ka kompletuar transferimin e futbollistit Antonio Cassano”, thuhet në njoftimin zyrtar.