Barcelona ka nënshkruar me talentin brazilian Victor Hugo Santana Carvalho

Skuadra e Barcelonës ka njoftuar se ka huazuar talentin e Palmeiras, Victor Hugo Santana Carvalho i njohur si Vetinho.

Lojtari është huazuar deri më 30 qershor të vitit 2018 me mundësi blerje.

“FC Barcelona ka siguruar shërbimet e Victor Hugo Santana Carvalho, i cili është huazuar nga Palmeiras dhe do të luajë në Barca B. Ai është huazuar deri më 30 qershor të vitit 2018 me mundësi blerje”, thuhet në njoftimin e Barcelonës.