Barcelona ka larguar katër lojtarë nga skuadra

Barcelona ka prezantuar ekipin për sezonin e ri. Por, në profilin e lojtarëve, ekipi nga La Liga nuk ka përfshirë fare futbollistët si: Thomas Vermaelen, Sergi Samper, Munir El Haddadi dhe Douglas

Si duket këta lojtarë nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit të ri Ernesto Valverde, shkruan e përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo