Gjersa klubi londinez janë ende të lidhur me një transferim të mundshëm të Lemar, ata kanë zyrtarizuar një përforcim të ri.

Arsenal ka nënshkruar kontratë me sulmuesin e ri, Nathan Tormey.

‘The Gunners’ njoftuan se ai ai një tifoz i Arsenalit dhe iu është bashkuar akademisë së klubit ende pa i mbushur 12 vjet.

Argjentinasi 17-vjeçar ka shprehur kënaqësine e tij në nënshkrimin e një kontrate profesionale në Arsenal në Instagram.