Beniada Nishani (Jakic) është imazh i showbizit italian pasi po tërheq vëmendjen jo vetëm si modele.

Ajo u bë edhe më e njohur pasi që është mbesa e ish-presidentit shqiptar Bujar Nishanit.

Bukuroshja së fundi ka realizuar një fotosesion për një projekt amerikan, të cilin nuk e ka bërë të ditur.

Në fakt, bëhet fjalë për një kalendar që do të nxirret në shitje në vitin e ardhshëm, ku do ta shohim edhe në poza seksi dhe lakuriq.

Ndryshe, ajo është edhe personazh televizive në programin investigativ “Le Iene” të Mediaset.