Flokët e thinjura janë si një makth për çdo femër, aq sa ato janë të gatshme të provojnë gjithçka me qëllim që të zgjidhin këto probleme të pakëndshme.

Kjo mund të shkaktohet edhe si pasojë e një regjimi ushqimor shumë të dobët ose për shkak të problemeve të tjera shëndetësore. Megjithatë ne sot do t’ju tregojmë një recetë 100% natyrale dhe shumë efektive, e cila ka si bazë dy ingredientë shumë të fuqishëm.

Çfarë ju duhet:

3 lugë gjelle me lëng limoni të freskët;

Vaj kokosi (kjo në varësi të gjatësisë së flokut)

Përgatitja:

Kombinoni të dy përbërësit, derisa të krijohet një masë homogjene. Më pas, aplikojeni atë në flokët tuaj. Lëreni të qëndrojë për 60 minuta. Përsëriteni të paktën një herë në javë këtë procedurë.