Është një nga këngëtaret shqiptare më të rezervuar sa i përket jetës private, por mesa duket edhe i dashuri i saj tashmë u zbulua.

Bëhet fjalë për këngëtaren Olta Boka, e cila është fotografuar në plazh së bashku me të dashurin e saj, i cili është djali i deputetit të LSI-së Shezai Rrokaj, Iv Rrokaj. Çifti është fotografuar së bashku nga Gazeta Panorama, ndërkohë që kanë qenë duke shkëmbyer puthje dhe përqafime dhe duke u relaksuar me pushime.