Goal Italia” ka përpiluar formacionin e mundshëm të Juventusit për sezonin e ri.

Juventusi deri më tani ka transferuar katër lojtarë: Mattia De Sciglio (Milan), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Douglas Costa (Bayern Munich) dhe Rodrigo Bentancur(Boca Juniors)