Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka folur për transferimin e Alexandre Lacazettes te Topçinjtë.

Tekniku francez ka folur fjalë të mëdha për ish-yllin e Lyonit duke thënë se do i ndihmojë shumë skuadrës.

“Jemi shumë të lumtur që kemi Alexandren në grupin tonë. Ai ka treguar se mund të shënojë gola dhe është konkretizues fantastik”.

“Gjithashtu teknikisht është i mirë dhe ka karakter të fortë”.

“Djaloshi është një shtesë e madhe për ne, dikush që do të na ndihmoj të luftojmë për nivelet e larta në sezonin e ardhshëm”, ka thënë Wenger.