Një burrë në Lezhë nuk e ka përballuar dot gjendjen në të cilën ndodhej, duke i dhënë fund jetës.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, në fshatin Kallmet i Vogël.

Në banesën e tij, është vetëvarur 59-vjeçari Z.S. Nga veprimet e kryera rezultoi i ndjeri se vuante nga depresioni dhe se akti i rëndë është kryer në gjendje të rënduar psikologjike.

Lidhur me këtë rast, materialet iu referuan materialet Prokurorisë së Lezhës, për veprën penale “Shkaktimi i vetëvrasjes”.