Një punonëtor 47 vjeç ka ndërruar jetë gjatë një aksidenti në punë, ndërsa është vënë në pranga përgjegjësi teknik i firmës që po bënte punimet.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur një ditë më patë në zonën e Repsit në Rrugën e Kombit.

Ai ka qenë duke montuar një shtyllë hekuri, kur ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Kontakti ka qenë vdekje prurës për 487-vjeçarin me inicialet B. S., nga Vora, Tiranë.

Reagimi zyrtar të policisë:

Më datë 22.07.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi Ç.A, vjeç 63, banues në Tiranë, përgjegjës teknik, pasi rreth orës 10.00, në Reps, në Rrugën e Kombit, Mirditë, tek një karburant, duke punuar për vendosjen e shtyllave ndriçuese të karburantit, duke mos respektuar rregullat e sigurimit teknik, shtetasi B. S, vjeç 47, banues në Vorë, Tiranë, ka rënë një kontakt me rrymën elektrike dhe ka vdekur.