Gjatë ditës së shtunë, 1 korrik 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë i nxehtë dhe i kthjellët.

Temperaturat do të varjojnë prej 15 deri 22 gradë celsius, gjatë orëve të mëngjesit, ndërsa gjatë ditë ditës prej 36 deri 43 gradë celsius. Indeksi UV do të ketë një vlerë 9

Në Shkup dhe rrethina do të mbajë mot i ngjashëm, me temperaturë minimale prej 21 gradë, që gjatë ditës do të arrijë deri në 40 gradë Celcius.