Mbrojtësi holandez ka kohë që kërkohet nga The Reds.

Liverpooli është në pritje të një përgjigje përfundimtare nga Southampton për transferimin e Virgil Van Dijk.

Vetë futbollisti ka lënë kampin përgatitor me Southamptonin për të qenë i gatshëm t’i bashkohet skuadrës së Jurgen Klopp.

Liverpooli e ka rritur ofertën në 50 milionë funte për shtatlartin dhe njëkohësisht ka kërkuar falje pas akuzave të The Saints se po ushtronte presion për transferimin e lojtarit.