Drejtori sportiv i Fiorentinës, Pantaleo Corvino thotë se Borja Valero dëshiron të shkojë në Inter dhe negociatat do të fillojnë.

Mesfushori spanjoll ka qenë i lidhur ngushtë me Nerazzurrët, pasi ka pasur një ndarje midis lojtarit dhe klubit, pasi klubi Viola insiston që Valero dëshiron të largohet, ndërsa ai pretendon se është duke u larguar.

“Ne patëm një bisedë me Valeron”, ka thënë Corvino për gazetarët jashtë terrenit të trajnimit.

“Ai na tha se dëshira e tij ishte të shkonte në Inter dhe më pas të na hapte rrugën drejt marrëveshjes”.

“Me këtë rast dua të dëgjoj mendimin e tij dhe ai e shprehu këtë dëshirë. Nëse marrëveshja bëhet me Interin ai nuk do të jetë në trajnim para sezonal.

“Negociatat do të fillojnë sonte, që nga momenti që djaloshi dha disponishmërinë e tij”, përfundoi drejtori sportiv i Fiorentinës.