Një grua në Vlorë ka humbur jetën, pasi ka pirë lëndë helmuese. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës, në lagjen “Partizani”.

Në banesë, 37-vjeçarja J.H., ka konsumuar substanca helmuese dhe për pasojë ka humbur jetën, njofton policia.

Kanë qenë familjarët ata që e kanë gjetur të ndjerën të pajetë, ku çdo tentativë për ta përmendur ka rezultuar e kotë.

Aktualisht po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, ndërkohë që materialet u referuan në Prokurorinë e Vlorës, për vlerësim të mëtejshëm.