Tërmet me magnitudë prej 3.0 ballë sipas shkallës së Rihterit u regjistrua mbrëmë në ora 22:02 minuta në rajonin e Ohrit, kumtoi Observatoriumi pranë Fakultetit natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti është ndjerë në Ohër dhe rrethinë me intensitet oprej III-IV ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane