Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve njoftoi sot se një tërmet e ka goditur pjesën mes ishujve Havai dhe Maui, fuqia e të cilit ishte 4.2 shkallë të Rihterit.

Tërmeti është regjistruar në ora 2:01 sipas kohës lokale, rreth 26 kilometra në juglindje të fushës Kaupo Maui, epiqendra e të cilit ishte në një thellësi prej 17 kilometrash.

Global