Pas një mosmarrëveshje ka ardhur deri te përdorimi i forcës fizike dhe mjeteve të forta në mes të dyshuarit dhe viktimës mashkull në Gjilan. I dyshuari mashkull, ka shtënë në ajër me pistoletë për ta frikësuar viktimën.

Njësitet policore relevante kanë dal në vendin e ngjarjes, është konfiskuar pistoleta dhe një karikator me pesë fishekë. I dyshuari me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje, thuhet në raportin e policisë.