Pas vdekjes së djaloshit si dhe të atit të tij nga Gostivari tani nga infektimi i virusit të minjëve ka goditur rëndë mjeku Artan Dika ministrin Taravari. Ai e ka krahasuar ministrin e Shëndetësisë Taravari si vrasës njet si Millosheviçi.

“Sipas kësaj logjikes  se caktimi i vdekjes nga Zoti del se Millosheviqi nuk paska patur faj per vdekjet e 10.000 njerezve ne Kosove sepse keta e paska caktuar Zoti me heret. As nje vrases kriminel nuk ka faj kur vret dike sepse keshtu e paska shkruar Zoti prej me heret.

More leni Zotin ne pune te tij, e perdorni nga pak edhe trurin” ka shkruar Dika pas ngjarjes tragjike ne Gostivar ku vdiqen babe e birë nga infektimi. /TetovaSot/