Roma është duka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore ndaj Pinazolo

Skuadra e Romës e ka nisur shumë mirë takimin ndaj Pinazolo, duke shënuar pesë gola për 20 minuta.

Golat për Romës i shënuan Perotii 8’, Castan 13’, Cappa 17’, Tumminello 26’ dhe Ricci 28’.