Pesë persona janë plagosur sot, dy prej tyre seriozisht, në një sulm nga një person i paidentifikuar në qytetin zviceran Schaffhausen, ka njoftuar policia.

Pjesët qendrore të qytetit në kufirin gjerman janë mbyllur pas sulmit, ndërsa policia po kërkon sulmuesin, shkruan BBC.

Policia dhe ambulancat janë në vendin e ngjarjes dhe helikopterët e shpëtimit po qarkullojnë lart, citohet të ketë thënë zëdhënësi i policisë Cindy Beer.

Policia nuk dhënë detaje të tjera lidhur me sulmin.