Një i vdekur dhe katër të plagosur është bilanci i një sulmi me armë zjarri në Turqi, këtë të diel.

Të shtënat janë dëgjuar në një resort në Bodrum, Turqi. Mediat turke raportojnë se një person ka hapur zjarr në një “club”, që ndodhej në resortin turistik, duke vrarë një person dhe plagosur katër të tjerë.

Image

Po të njëjtat burime shtojnë se ka humbur jetën një 18 vjeçar, i cili punonte kamerier në resort. Për këtë ngjarje të rëndë, policia ka nisur hetimet për të identifikuar agresorin, i cili është larguar në drejtim të paditur.

Mes të plagosurve është edhe turk Zeynep Molho, gruaja e aktorit të njohur, gruaja aktorit dhe perrsonazhit të njohur televiziv turk Jess Molho.

Image

Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për sulm terrorist.

Global