Policia e kryeqytetit ka shpallur në kërkim një 21-vjeçar me inicialet U.E, pasi ka goditur me grushte në rrugë shtetasin P.S, 29 vjeç me profesion pedagog.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në bulevardin “Bajram Curri”, dhe mendohet se shkak për dhunë është bërë mos dhënia e notës kaluese në provim.

Njoftimi i policisë

Më datë 30.06.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin U.E, vjeç 21, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në bulevardin “Bajram Curri”, ka goditur me grusht pedagogun, shtetasin P.S, vjeç 29 banues në Tiranë. Punohet për kapjen e shetasti U.E Neni 237 i Kodit Penal.