Stresi është ndër personat e shpeshtë që publikon thënie nga më të ndryshmet në rrjete sociale.

Së fundmi ai ka befasuar edhe fansat e tij me një status emocional. Në këtë mbishkrim ai ka folur për dashurinë, sfidat dhe besimin ndaj mediave. Mesa duket ky postim ka një dedikim të veçantë por se për kë bëhet fjalë, nuk e dimë.

“Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem. Kam vepruar sipas momentit dhe jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund te zhgenjehesha, por edhe une kam zhgenjyer.

Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme, kam dashuruar, me kane

dashuruar, por edhe me kane refuzuar. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si t’jua kthej dashurine.

Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete nga gezimi. Kam perjetuar dashurine e kam bere premtime te perjetshme, por me eshte thyerzemra kaq e kaq here!

Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime. Kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze. Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Kam besuar perseri me nostalgji dhe kam patur frike te humbas nje person shume te vecante, te cilin kam perfunduar duke e humbur… por kam mbijetuar!

Dhe jetoj akoma! Dhe jeta nuk me lodh! Dhe ti nuk duhet te lodhesh nga jeta. JETO!

Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon… Asnjeher Mos Beso Ne Media Stop Trrillimeve”, shkruan Stresi përbri videos, ku shfaqet Stresi, lakuriq në pjesën e sipërme të trupit, duke udhëtuar me makinën e tij, ndërkohë që një dorë femre e ledhaton.