Edhe trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ishte i pranishëm në darkën e Walter Sabatinit dhe Piero Ausilios, ku është folur për tregun e transferimeve.

Tekniku italian ka thënë se beson tek plani i tyre dhe se do i pëlqente të transferonte Keita Balden nga Lazio.

“Punojë më dëshirë me këta drejtues dhe ata dinë si të veprojnë”

“Kemi një flotë të lojtarëve me cilësi të lartë që vazhdojnë të përmirësohen pas rezultateve në sezonin e kaluar”.

“Keita? Më pëlqen dhe i kam thënë drejtorëve që të shikojnë mundësitë për ta realizuar transferimin”, ka thënë Spalletti për Sportitalia.