Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, kohë pas kohe vranësirat do të rriten dhe do të ketë dukuri lokale të shiut dhe bubullimave. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 22, ndërsa e ditës prej 30 deri 37 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare, kohë pas kohe vranësirat do të shtohen dhe do të ketë dukuri lokale të shiut dhe bubullimave. Do të fryjë erë mesatare deri e prëforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 21 gradë ndërkaq e ditës deri 34 gradë.