Gjermania dhe Kili po takohen mes vete në finalen e madhe të Kupës së Konfederatave “Rusia 2017”.

Gjermania ka kaluar në epërsi në minutën e 20-të me golin e shënuar nga Stindle.

Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet 1:0 në të mirë të gjermanëve.

Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich janë përleshur në finale të Kupës së Konfederatave

Dy futbollistët e Bayernit, Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich nuk e njohin njëri tjetrin kur luajnë për kombëtaret e tyre.

Deri të kjo finale, Gjermania erdhi pasi mposhti në gjysmëfinale Meksikën me rezultat të thellë, ndërsa Kili eliminoi Portugalinë pas penalltive.