Drejtuesit e Atletico Madridit duan që të vazhdojnë kontratën me trajneri argjentinas, Diego Simeone.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, AS, drejtuesit e Atletico Madridit kanë nisur bisedimet me trajneri argjentinas, Diego Simeone për vazhdimin e kontratës.

Ish trajneri i Caglarit ka kontratë me ekipin nga La Liga deri në vitin 2018. Kurse, drejtuesit e Atletics duan që Simeonen ta mbajnë në ekip deri në vitin 2020.

Simeone, i cili ka oferta nga Interi dhe Paris Saint-Germain, pritet që ta nënshkruaj marrëveshjen e re pasi më herët ka deklaruar se ndihet shumë i lumtur në Madrid.