Silva Gunbardhi është një nga këngëtaret më të dashura për publikuan shqiptar.

Dy vjet më parë ajo solli në jetë vogëlushin e saj Darvi dhe sigurisht që format e saj trupore ndryshuan. Megjithatë me fotot e publikuara kohët e fundit shohim se këngëtarja e hitit “Të ka lali shpirt”, i ka rifituar sërish linjat e dikurshme.

Ajo shpesh ka publikuar foto duke treguar se është marrë shumë me palestër duke dhënë kështu edhe një mesazh për të gjitha nënat e reja, të cilat duan të kenë linjat që kanë patur përpara se të sillnin në jetë fëmijët e tyre.