Një ngjarje rëndë ka ndodhur në orët e paradites në qytetin e Korçës. Një burrë 60 vjeç me iniciale Gj. K. mësohet se i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga pallati ku jetonte.

Policia ka sqaruar arsyen e dhimbshme të vetvrasjes së 60-vjeçarit, banor i lagjes nr.2: Ai jetonte i vetëm dhe ka qënë tejet i ngarkuar emocionalisht para se të kryente aktin e fundit, pasi kishte lënë një letër lamtumire.