Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka ironizuar me bllokun parazgjedhor PDK-AAK-Nisma duke u kujtuar atyre se edhe një javë pas certifikimit të zgjedhjeve seanca nuk po thirret.

Sipas Ahmetit deputetët nga LAA që u përfolën si mbështetës të mundshëm të PAN, e kanë demantu këtë gjë.

Postimi i Ahmetit

Kaloi një javë nga certifikimi i zgjedhjeve dhe ende nuk ka thirrje për seancë. A çdo orë na përkujtojnë që i kanë numrat. Deri më tani çdo deputet e kanë përfol e secili e ka demantu.