Një 27 vjeçar nga Sauku i Tiranës është sulmuar mbrëmjen e djeshme nga 4 persona të panjohur.

Sipas policisë 27 vjeçari F.G ka qenë duke bërë Pazar në një market në fshatin Rrotull të Ishmit në Durrës, dhe sapo ka dalë nga marketi i janë afruar 4 persona të cilët fillimisht e kanë fyer dhe më pas e kanë sulmuar fizikisht.

I riu më pas i është drejtuar policisë ku dhe ka bërë kallëzimin.

Ndërkohë që policia ka nisur punën për zbardhjen dhe identifikimin e autorëve.

Ja njoftimi i policisë:

Më datë  07.07.2017,ora 01:00, u referuan materialet hetimore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës dhe po punohet për identifikimin e kapjen e tyre, sepse në orën 19:00,ka bërë kallëzim, shtetasi F.G., 27 vjeç, banues në Sauk i Vjetër, i cili shpjegon se rreth orës 19:00, duke blerë disa sende në  market, në qendër të fshatit Rrotull, Ishëm, janë afruar 4 persona të pa identifikuar, e kanë kanosur dhe goditur me grushte në pjesë të ndryshme të trupit dhe më pas janë larguar. Neni 84, 90 KP.