Autoritetet pariziene kanë bërë të ditur se u është dashur t’i mbyllin 15 stacione metrosh në kryeqytetin francez gjatë mbrëmjes së djeshme.

Situata e rënduar erdhi për shkak të përmbytjeve nga një shirat e fuqishëm.

Mot i keq ka përfshirë për dy orë mbrëmë Parisin dhe një stuhi e madhe shkaktoi kaos në disa pjesë ët qytetit.

Por sot në mëngjes janë hapur metrotë dhe trafiku është duke u zhvilluar normalisht, raporton “AFP”.