Skuadra shqiptare, Shkëndija e Tetovës, është kualifikuar për në raundin e tretë të Europa Ligë, pasi barazoi me Helsinkun në ndeshjen e kthimit. Në total Shkëndija ka fituar 4:2, duke ecur përpara në këtë kompeticion.

Dhe festa e kualifikimit ka qenë e madhe. Lojtarët dhe drejtuesit janë harbuar në dhomat e zhveshjes për këtë kualifikim historik.

Menjëherë pas festës, Shkëndija e Tetovës ka mësuar kundërshtarin me të cilin do të takohet në raundin e tretë kualifikues për Ligën e Evropës.

Skuadra shqiptare në raundin e tretë do të takohet me skuadrën nga Lituania, Trakai.

https://www.facebook.com/TetovaaSot/videos/1664098306956960/