Mot me diell dhe i nxehtë me temperaturë që do të jetë në ngritje të vazhdueshme dhe do të arrijë deri 40 gradë na pret prej nesër deri nga mesi i javës së ardhshme.

Nesër moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 28 deri 35 gradë.

Të shtunën dhe të dielën temperatura maksimale do të arrijë deri 37, të hënën 38, të martën 39 dhe të mërkurën 40 gradë.

Siaps paralajmërimeve nga DPHM, në ditët në vijim në orët e pasdites në pjesët malore do të ketë ksuhte për reshje të shkurtëra afatshkurte të shiut dhe bubullimave.