Chelsea dhe PSG janë duke zhvilluar garë të ashpër për futbollistin e Juventusit, Alex Sandro.

Mediet britanike raportojnë se “Blutë” e Londrës dhe parizienët janë të interesuara për shërbimet e mesfushorit te ‘Zonjës së Vjetër’.

Sandro vazhdon të mbetet prioritet i trajnerit te Chelseat, Antonio Conte, por tashmë edhe PSG po punon që ta bind lojtarin që të transferohet në “Parkun e Princave”.

Megjithatë, thuhet se Sandro është më afër Londrës dhe Parsit.

“Alex Sandro më parë do të shkojë në Chelsea se në PSG’, shkruajnë mediet në ishull.