Samsungu raportohet qe një kohë të gjatë se do të sjellë një pajisje të re mini. Tani po spekulohet se një Galaxy S8 mini do të debutojë së shpejti në Kore të Jugut.

Sipas raportimeve, pajisja do të ketë ekran 5.3-inç, procesor Snapdragon 821 dhe 4GB RAM e 32GB hapësirë të brendshme. Po ashtu pritet të ketë një skaner për sy.

Detajet tjera të telefonit akoma nuk dihen, por pritet që të bëhen publike së shpejti.