Një djalë 5-vjeçar me një tumor në tru, iu plotësua një dëshirë e madhe kur mori një telefonatë special nga aktori i “Deadpool” Ryan Reynolds, shkruan DigitalSpy.

Daniel Downing u diagnostikua me tumor të paoperueshëm në fillim të këtij muaji dhe familja e tij po bën gjithçka për të t’ia plotësuar dëshirat e tij.

Pra, ai mori një telefonatë nga heroi i tij Ryan, përpara se të vazhdonte të fliste ballë për ballë me të në Facetime.

“Daniel mori telefonin dhe Ryan e pyeti se nëse e dinte se kush ishte ai”, tha nëna e tij Stephanie për Plymouth Herald, transmeton Klan Kosova. “Sapo Daneil kuptoi, ai pyeti nëse mund ta përballonte atë”.

“Unë jam aq i lumtur për Daniel, është diçka që normalisht nuk do të ishte në gjendje ta bënte dhe ai ishte aq i ngazëllyer, saqë iu tregoi të gjithë shokëve të tij dhe mësuesve të tij”.