Një grua 45 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se e ka tradhtuar burrin pas 25 vitesh martesë, me një kolegë nga puna, i cili është 22 vjet.

Gruaja rrëfen se seksi me të është i mahnitshëm dhe ai i ka thënë se nuk e do të dashurën e tij me të cilën është në lidhje, por gruaja thotë se nuk e di çka të bëjë.

Lexojeni rrëfimin e plotë të saj:

E shfrytëzoj çdo shans që kam për të bërë seks me të dashurin tim të ri.

Ne lëmë takime sa herë kemi nevojë të jemi bashkë. Unë jam e martuar prej 25 vitesh.

Unë dhe burri im kemi shkuar mirë 5 vitet e para dhe e kemi shijuar seksin shumë por vitet e tjera nuk kanë qenë edhe aq të mira.

Burri im pi shumë dhe kjo ka ndikuar në makinën e tij të seksit. Ai nuk është i interesuar këto ditë.

Unë jam 45 vjet, ai është 50 dhe nuk kemi fëmijë, si zgjedhje e jona.

Ne të dy kemi karrierë të mirë por jemi rritur larg njëri tjetrit.

Unë jam menaxhere në një departament në firmën ku punoj dhe vitin e kaluar morëm një punëtorë të ri në staf. Ai është 21 vjet dhe e bën punën e tij shumë mirë.

Ai më pyeti nëse unë mund ta mbikëqyrja punën e tij, që t’i tregoja nëse po bënte diçka gabim.

Ne u bëmë shumë të afërt dhe gjërat filluan të bëhen flirtuese mes nesh.

Ne mbetëm deri vonë një natë në punë dhe ai ma hapi zemrën.

Më tha se nuk e donte më të dashurën e tij prej kohësh dhe se ata kurrë nuk bëjnë seks.

I sugjerova gjëra që ai mund të provonte t’i bënte me të por ai më tha se e vetmja gjë që donte ishte të bënte seks me mua.

Unë nuk munda t’i rezistoj dhe seksi ishte i mrekullueshëm. Që nga atëherë ne e kemi bërë sa herë kemi mundur.

Ne madje kemi gjetur arsyetime në punë për të dalë dhe për të shkuar në banesën e tij dhe për të bërë seks.

Ai më thotë se është thellësisht i dashuruar në mua dhe se seksi më i mirë që ka bërë në jetë është me mua.

E di se kjo nuk do të na dërgojë askund por unë nuk mund ta refuzoj sepse e dua seksin me të aq sa e do edhe ai.

Burri im nuk di asgjë për aferën time por ai po mundohet që t’i rregullojë gjërat dhe nuk pi më aq shumë.

E di se duhet të ndaloj këtë dhe ta lë këtë djalë të shkojë, madje ndihem shumë fajtore dhe do të doja që kjo të mos ndodhte kurrë.

Përgjigja e psikologes:

Edhe pse ai thotë se nuk e do të dashurën e tij, ai është ende me të. Ti i thua vetes se kjo nuk të dërgon askund dhe ti duhet ta përfundosh këtë.

Ti je duke qëndruar në aferë me atë djalë për shkak të seksit të mirë, që të mungon tek burri yt.

Kjo është ajo që ti duhet ta ndryshosh. Thuaj burrit tënd se je e brengosur që ju jeni zhvilluar larg njëri tjetrit por ti e ke vërejtur se ai po përpiqet për të ndryshuar gjërat dhe se edhe ti do ta bësh.

Tregoj të dashurit tënd se duhet ta përfundoni aferën tuaj.

Ai gjithashtu ka nevojë që të rregullojë apo të përfundojë lidhjen e tij.