Portieri i Manchester Unietdit, Sergio Romero, ka rinovuar deri në fund të 2021.

E gjitha kjo erdhi pas paraqitjeve të mira në Ligën e Evropës dhe për këtë argjentinasi është i lumtur.

“Jam i lumtur që kam rinovuar kontratën. Kush nuk dëshiron të jetë në klubin më të mirë në botë?”.

“Ne kemi portierë të mëdhenj dhe jemi këtu të përmirësojmë njëri-tjetrin. Sigurisht që është një moment krenarie për mua dhe familjen time të luajë në finalen e Ligës së Evropës”.

“Mezi po pres të ndihmojë ekipin në sukseset e sezonit të ardhshëm”, ka thënë Romero