Manchester City dhe Roma kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit të majtë, Aleksander Kolarov.

Lajmi është njoftuar nga të dy skuadrat, ndërsa lojtari ka kushtuar 5 milionë euro.

“AS Roma është e lumtur të ju njoftoj se ka nënshkruar me mbrojtësin e Manchester Unitedit, Aleksander Kolarov”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Kolarov u shpreh shumë i lumtur për këtë transferim dhe premtoi se do të jap më shumë se sa 100 për qind për këtë skuadër.