Roma raportohet se është akoma larg transferimit të Riyad Mahrezit nga Leicester City.

Sipas “DailyMail”, klubi italian ka ofruar 30 milionë funte plus bonuse, megjithatë ish-kampioni anglez kërkon së paku 50 milionë funte.

Raportimet e fundit theksojnë se bisedimet po vazhdojnë, por Mahrezi është duke kërkuar kalimin te Arsenali.

“Topçinjtë” dhe Liverpooli mësohet se po e vëzhgojnë nga afër këtë situatë.